Metabolizm to suma procesów chemicznych i towarzyszących im zmian energetycznych, zachodzących w organizmach w związku z pobieraniem pożywienia, jego trawieniem, wykorzystywanym przez tkanki oraz wydalaniem niekorzystnych składników i produktów przemiany materii.
Na metabolizm składają się dwa przeciwstawne kierunki przemian:
Katabolizm - prowadzący do degradacji składników ciała oraz składników pożywienia wchłoniętych z przewodu pokarmowego. W wyniku tych procesów następuje wytworzenie energii, która jest wykorzystywana do utrzymania stałej temperatury ciała, przebiegu wszystkich procesów życiowych oraz usuwania z organizmu substancji niepotrzebnych lub szkodliwych.
Anabolizm - określa procesy syntezy związków niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu, wymagające dostarczenia energii.
Katabolizm i anabolizm są ściśle ze sobą powiązane, ponieważ wszystkie procesy anaboliczne mogą zachodzić wyłącznie dzięki energii pochodzącej z procesów katabolicznych.
Jednak, aby mogły zajść procesy kataboliczne konieczne jest dostarczenie energii z pożywieniem – w ilości niezbędnej do pokrycia zapotrzebowania organizmu. Jeżeli dostarczmy więcej energii niż zużywamy, jej nadmiar zostanie odłożony, głównie w postaci tkanki tłuszczowej. Natomiast jeśli podaż energii będzie niewystarczająca, wówczas organizm będzie korzystał z rezerw energetycznych zgromadzonych w postaci tłuszczu zapasowego.
 
Zabiegi przyspieszające metabolizm organizmu, które oferujemy w trakcie pobytu
1. Gimnastyka
Przyczyni się również do zwiększenia przemiany materii przez zwiększenie siły mięśni, poprawę pracy układu oddechowego i krążenia.
2. Trening siłowy
Trening siłowy zwiększa masę mięśniową i tempo metabolizmu. Może również w dłuższej perspektywie przeciwdziałać spadkowi tempa metabolizmu wraz z wiekiem oraz u osób na diecie. Jednym słowem dobrym sposobem przyspieszenia metabolizmu jest wykonywanie treningów siłowych. Im większy wysiłek tym tempo przemiany materii rośnie.
3. Trening przedziałowy o wysokiej intensywności
Jest to trening, który polega na przeplataniu krótkich i bardzo intensywnych ćwiczeń z krótkim i umiarkowanym wysiłkiem fizycznym. Takie treningi potrafią spalić nawet 3 razy więcej tkanki tłuszczowej przy znacznie mniejszym wysiłku energetycznym. Jest to związane z utrzymującym się po tego typu wysiłku, zwiększonym metabolizmem. Warto wspomnieć, że taka forma treningu wpływa również na wydolność tlenową organizmu.
5. Masaż 30 min.
Odpowiednio wykonany masaż może wspomóc walkę z nadwagą. Prawidłowo krążąca krew i limfa przyspiesza tempo metabolizmu, odżywia organizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii.
Masaż odchudzający czy drenaż limfatyczny nie przyczyni się do znacznej redukcji wagi, ale przy regularnym stosowaniu na pewno pomoże. Mniejszy cellulit, gładsza skóra i mniej toksyn to efekt wart zachodu.
- bańka chińska
- masaż limfatyczny
6. Kąpiele perełkowe /ziołowe
Ciepłe kąpiele wspomagają przemianę materii po przez zwiększone zużycia tlenu przez organizm, wzrost temp. o 1 °C zwiększa przemianę materii o 17% jest to przyczyna zwiększenia czynności układu krążenia i oddychania.
Zimne i chłodne kąpiele z kolei zwiększają przemianę materii węglowodanową i tłuszczową przez zwiększone zapotrzebowanie w energie cieplną.
7.  Grota solna
Zalecana w celu wyciszenia i odprężenia organizmu po wysiłku fizycznym a także obecność w powietrzu mikroelementów ( jod, żelazo, miedź, magnez, selen, wapń) poprawią pracę układu krążenia, chłonnego i oddechowego organizmu .
8. Sauny
Sauna sucha przynosi wiele korzyści dla naszego organizmu. Oczyszcza skórę z toksyn, przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym. Ponadto po jednym seansie w saunie można stracić około 300 kcal.
Sauna parowa poza efektem oczyszczania i ujędrniania skóry, działa również na przyspieszenie procesów przemiany materii.
 
 
Pobyt zawiera
- Zakwaterowanie w pokoju
- Pełne wyżywienie dieta 1200-1500 kcal
- Badanie lekarskie
- 3 zabiegi dziennie (nie dotyczy niedziel i świąt )
- Konsultacje z dietetykiem
- Konsultacje z trenerem indywidualnym
- Nielimitowany dostęp do Strefy Relaksu
- Opieka medyczna 24 h
- Pomiar obwodowy ciała
- Woda do pokoju (codziennie)
- Parking
 
Cena pobytu
Sezon                                                                           poza sezonem
Pokój jednoosobowy 250 zł                                          Pokój jednoosobowy 220 zł
Pokój dwuosobowy 220 zł                                             Pokój dwuosobowy 190 zł
 
 Pobyty minimum 7 dób.