Rwa kulszowa charakteryzuje się silnym bólem pośladka, promieniującym wzdłuż tylnej części uda aż do łydki i stopy. Ból ten najczęściej jest spowodowany przepukliną dysku, która drażni korzeń nerwowy w kręgosłupie. Nieleczony ból najczęściej trwa kilka tygodni, ale może utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata.
            Leczenie rwy kulszowej opiera się najczęściej na podaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Leczenie zachowawcze zwykłej rwy kulszowej w ostrym okresie choroby polega na odpoczynku, z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych, przy podpartych łydkach.
Podaje się ponadto leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, witaminy, leki rozkurczowe (rozluźniające mięśnie). Na ogół po kilku dniach leczenia ostre dolegliwości bólowe mijają i wtedy należy rozpocząć dobre leczenie. Zależnie od stanu i okresu choroby, stosuje się różne zabiegi: mobilizacje, ćwiczenia rozluźniające, ćwiczenia izometryczne. Masaż funkcyjny odc. Lędźwiowego kręgosłupa i miejsc do których ból promieniuje, daje dużą ulgę często już po pierwszych zabiegach.

  W późniejszym okresie zaleca się układ regularnych ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe oraz mięśnie brzucha. Celowana gimnastyka połączona z krioterapią pomaga w walce ze stanem zapalnym i działa przeciwbólowo, następnie gimnastyką rozluźniamy nadmiernie napięte mięśnie i wzmacniamy osłabione.
 
            Mało kto wie, że oprócz zastrzyków i tabletek można korzystać z zabiegów fizykoterapeutycznych, która wspomoże i przyśpieszy leczenie, oraz zmniejsza prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia dolegliwości bólowych:
Tens – działanie silnie przeciwbólowe w przewlekłych i ostrych bólach
Prądy diadynamiczne „DD”- działanie przeciwbólowe
Jonoforeza – wspomaga leczenie po przez podanie leku przeciwbólowego i przeciwzapalnego
Interdyn – działa przeciwbólowo, rozluźniająco na mięśnie i układ nerwowy, dodatkowym działaniem jest uzyskanie efektu głębokiego masażu.
Krioterapia- zmniejsza dolegliwości bólowe i przewodnictwa nerwowego. Działa przeciwzapalnie.
Laser – nerwobóle, przewlekłe i podostre stany zapalne
Pole magnetyczne – działa łagodząco na stany zapalne nerwów
 
Zapraszamy na pobyt profilowany, a w nim:
-Zakwaterowanie w komfortowym pokoju
-4 zabiegi dziennie (nie dotyczy niedziel i świąt)
-Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
-Badanie lekarskie
-Opieka medyczna 24h
-Możliwość wyboru diety z oferty
-WiFi w miejscach ogólnie dostępnych
-Parking
 
 
            Warunkiem skorzystanie z pobytu o profilu rwy kulszowej jest skierowanie na leczenie, nasz lekarz dobierze Państwu zabiegi a na początku pobytu spotka się z Państwem fizjoterapeuta, który wyjaśni cel i nakreśli plan rehabilitacji.

             Nie jesteśmy wstanie zagwarantować 100% poprawy, nasze leczenie w dużej mierze ma na celu zmniejszenie (zniesienie) dolegliwości bólowych i nauczeniu pacjenta radzenia sobie z dolegliwościami rwy kulszowej.