94 364 5720

Ścieżka rowerowa 

Szlak zwiniętych torów
POŁCZYN ZDRÓJ – TOPORZYK – SŁOWIANKI – CIESZYNO DRAWSKIE – ZŁOCIENIEC  – 27 km

Kilka lat temu zlikwidowano połączenie kolejowe na trasie Połczyn Zdrój- Złocieniec i utworzono jedyną w swoim rodzaju ścieżkę rowerową. Trasa rowerowa, która powstała na nasypie wiedzie z Połczyna Zdroju do Złocieńca.

Do “szlaku zwiniętych torów” z Połczyna Zdroju można dotrzeć ul. Koszalińską (szosa wylotowa do Koszalina, Świdwina), a bezpieczniej – z ul. Chrobrego lub Powstańców Warszawskich (wyjazd w kierunku do Świdwina przez Bierzwnicę), bądź Parkiem Zdrojowym – ul. Sobieskiego do sanatorium “Borkowo” mijając zabudowania wsi Międzyborze, leśniczówkę Ostrowąs wjeżdżamy na ścieżkę.

Trasa ścieżki wiedzie przez najpiękniejsze krajobrazowo okolice Uzdrowiska Połczyn. Znaczne różnice wysokości, doliny, w których płyną rwące strumyki, liczne oczka wodne tworzą niemalże górski krajobraz. 

W miejscowości Słowianki czy Cieszyno Drawskie można skorzystać z kąpieliska, pola namiotowego i wypożyczalni sprzętu wodnego.

 

Wzdłuż trasy rowerowej znajdują się specjalne miejsca przeznaczone na postój z ławeczkami i wiatami oraz tablicami informacyjnymi. Na trasie w okolicy wsi Zajączkowo znajduje sie siłownia zewnętrzna.

Szlak na prawie całej długości (za wyjątkiem ok. 2 km odcinka w gminie Ostrowice) posiada asfaltową nawierzchnię i doskonale nadaje się dla miłośników wrotek, rolek czy deskorolek. Szlak jest bezpieczny gdyż nie dozwolony jest na nim ruch innych pojazdów za wyjątkiem rowerów.

Szlak łatwy dostępny zarówno dla małych dzieci jak i osób starszych.

Wspomniane ścieżki świetnie nadają się do Nordic Walking’u. W sanatorium znajduje się wypożyczalnia kijków oraz wypożyczalnia rowerów – Sanatorium Marta.

Kontakt

Sanatorium Uzdrowiskowe Marta

Sanatorium Uzdrowiskowe Marta

78-320 Połczyn Zdrój
ul. Zdrojowa 1/2

Reservation

10 + 9 =