94 364 5720

Ścieżka rowerowa 

Szlak zwiniętych torów
POŁCZYN ZDRÓJ – TOPORZYK – SŁOWIANKI – CIESZYNO DRAWSKIE – ZŁOCIENIEC  – 27 km

Kilka lat temu zlikwidowano połączenie kolejowe na trasie Połczyn Zdrój- Złocieniec i utworzono jedyną w swoim rodzaju ścieżkę rowerową. Trasa rowerowa, która powstała na nasypie wiedzie z Połczyna Zdroju do Złocieńca.

Do „szlaku zwiniętych torów” z Połczyna Zdroju można dotrzeć ul. Koszalińską (szosa wylotowa do Koszalina, Świdwina), a bezpieczniej – z ul. Chrobrego lub Powstańców Warszawskich (wyjazd w kierunku do Świdwina przez Bierzwnicę), bądź Parkiem Zdrojowym – ul. Sobieskiego do sanatorium „Borkowo” mijając zabudowania wsi Międzyborze, leśniczówkę Ostrowąs wjeżdżamy na ścieżkę.

Trasa ścieżki wiedzie przez najpiękniejsze krajobrazowo okolice Uzdrowiska Połczyn. Znaczne różnice wysokości, doliny, w których płyną rwące strumyki, liczne oczka wodne tworzą niemalże górski krajobraz. 

W miejscowości Słowianki czy Cieszyno Drawskie można skorzystać z kąpieliska, pola namiotowego i wypożyczalni sprzętu wodnego.

 

Wzdłuż trasy rowerowej znajdują się specjalne miejsca przeznaczone na postój z ławeczkami i wiatami oraz tablicami informacyjnymi. Na trasie w okolicy wsi Zajączkowo znajduje sie siłownia zewnętrzna.

Szlak na prawie całej długości (za wyjątkiem ok. 2 km odcinka w gminie Ostrowice) posiada asfaltową nawierzchnię i doskonale nadaje się dla miłośników wrotek, rolek czy deskorolek. Szlak jest bezpieczny gdyż nie dozwolony jest na nim ruch innych pojazdów za wyjątkiem rowerów.

Szlak łatwy dostępny zarówno dla małych dzieci jak i osób starszych.

Wspomniane ścieżki świetnie nadają się do Nordic Walking’u. W sanatorium znajduje się wypożyczalnia kijków oraz wypożyczalnia rowerów – Sanatorium Marta.

Rezerwacja

Nowe pole

6 + 10 =

Zapewniamy doskonałe warunki
do wypoczynku oraz szybkiego
powrotu do zdrowia.

Kameralność naszego obiektu oraz indywidualne podejście do klienta połączone z wysoką jakością świadczonych usług pozwolą Państwu na pełen relaks i ucieczkę od problemów codzienności. Natomiast bogata oferta świadczonych przez nas zabiegów leczniczych oraz relaksacyjnych pozwoli w pełni cieszyć się urlopem i wypoczynkiem oraz przyniesie wymierne efekty w postaci poprawy zdrowia i samopoczucia.

W naszym sanatorium posiadamy nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, którzy opracowali program zabiegów na bazie borowiny, siarki i solanki.

sis

Szczególnie polecamy okłady z borowiny
oraz fango borowinowego, kapiele solankowe, kwasoweglowe oraz NOWOŚĆ- kąpiele siarczkowe !!!

Stosowane przez nas preparaty pochodzenia organicznego zawierają wiele cennych składników odżywczych. Obecne kwasy organiczne oraz sole powodują, że okłady z borowiny posiadają także właściwości ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Zabieg polecany jest między innymi na: blizny oraz przebarwienia, zrosty i przykurcze, przewlekłe stany zapalne miękkich tkanek, dolegliwości układu pokarmowego, choroby kobiece, schorzenia układu nerwowego, itd. Kąpiele siarczkowe  ze wsparcie dodatkowych zabiegów przynoszą efekty przy leczeniu problemów dermatologicznych w tym ŁUSZCZYCY.