94 721 67 67

Zabiegi

Fizykoterapia

Laseroterapia

Działanie regeneracyjne, przeciwbólowe, przyspiesza proces gojenia się ran. Dawkowanie jest dobierane indywidualnie do schorzenia.
Wskazania: nerwobóle nerwów obwodowych, zespoły bólowe kręgosłupa, stany zapalne mięśni, rany i owrzodzenia

Ultradźwięki

Są to fale dźwiękowe niesłyszalne dla człowieka. Podczas wykonywania zabiegu dochodzi do zmian mechanicznych, termicznych jak i fizykochemicznych. Dzięki temu działają przeciwbólowo, przekrwiennie, hamują procesy zapalne.
Wskazania: ostroga piętowa, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty/golfisty, blizny, przykurcze, nerwobóle.

Prądy Galwaniczne

Prąd galwaniczny jest zabiegiem elektrycznym, polegającym na przepływie między dwoma elektrodami na ciele pacjenta prądu stałego. Prąd stały nie zmienia kierunku oraz natężenia. Pod elektrodami dochodzi do krótkotrwałego zwężenia a następnie rozszerzenia naczyń krwionośnych. Przekrwienie, czyli rumień utrzymuje się od jednej do kilku godzin.
Wskazania: przewlekłe zapalenia nerwów, choroby zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa, dyskopatie, utrudniony zrost kostny
Efektem działania zabiegu jest zwiększone ukrwienie, zmniejszenia napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęku

Jonoforeza

W jonoforezie istotą zabiegu jest wprowadzenie jonów leku za pomocą prądu stałego. Tu najważniejsze działanie ma podany lek a nie sam prąd.
Wskazania: utrudniony zrost kostny, przykurcze bliznowate, blizny, nerwobóle, rwa kulszowa, stany zapalne stawów

Magnetoterapia

Magnetoterapia jest zabiegiem fizykalnym polegającym na zastosowaniu pola magnetycznego o częstotliwości 0-50 lub 60 Hz i indukcji magnetycznej od 0,5 do 10 mT. Pole magnetyczne jest zabiegiem nietermicznym i może być stosowany w ostrych stanach zapalnych, zabieg może być wykonywany przez opatrunek gipsowy, odzież oraz przy metalowych implantach.
Wskazania: dolegliwości bólowe – ostre i przewlekłe, reumatoidalne zapalenia stawów, zaburzenia krążenia krwi i limfy, odleżyny i oparzenia, stany pourazowe złamania / zwichnięcia / stłuczenia, zmiany zwyrodnieniowe stawów i stawów kręgosłupa.

Prądy Interferencyjne – NEMECA

Terapia prądami interferencyjnymi polega na równoczesnym aplikowaniu na ciało pacjenta dwóch niezależnych obwodów, które nieznacznie różnią się od siebie. Na skutek nakładania się fal o niewielkiej różnicy częstotliwości dochodzi do efektu terapeutycznego, który znajduje się w centralnej części miejsca chorobowego.
Wskazania: przykurcze mięśniowe, napięcia mięśniowe, stany pourazowe, zespoły bólowe narządu ruchu, zmiany zwyrodnieniowe narządu ruchu.

Prądy Tensa

Tens jest metodą elektroterapii doskonałą w leczeniu bólu o różnej etiologii. Aby doszło do efektywnej terapii i zmniejszenia lub zniesienia dolegliwości bólowych musi dojść do zahamowania przewodnictwa bodźców bólowych na poziomie nerwów obwodowych.
Wskazania: urazy sportowe, bóle kręgosłupa, bóle fantomowe, bóle mięśniowe i stawowe

Balneologia

Kąpiel kwasowęglowa

Kąpiel kwasowęglową wykonuje się w nasyconej dwutlenkiem węgla wodzie. Zabieg jest hipotermalny, czyli jest poniżej temperatury ciała. Zabieg wykonujemy w temperaturze 32-34 C, woda wzbogacona pęcherzykami dwutlenku węgla drażnią liczne receptory skóry wywołując reakcję naczyniową (rumień).
Wskazania: łagodna postać nadciśnienia, zwężające zapalenie tętnic, czynnościowe zaburzenia krążenia tętniczego, niewydolność krążenia, zaburzenia krążenia obwodowego – tętniczego i żylnego
Kąpiel kwasowęglowa ma działanie: pobudzenie receptorów ciepła i hamowanie receptorów zimna, rozszerzenie i otwarcie naczyń włosowatych skóry, zwolnienie czynności serca, normalizacja ciśnienia tętniczego krwi, zwiększenie przepływu wieńcowego krwi,

Kąpiel solankowa

Kąpiel lecznicza w wodzie chlorkowo-sodowej wywiera korzystne działanie lecznicze w naszym organizmie. Podczas kąpieli przez skórę wnika wnika pewna ilość rozpuszczonego chlorku sodu, jak i tworzy się tzw płaszcz solny, który z każdą kolejną kąpielą jest coraz większy.

Wskazania: choroby reumatyczne, rehabilitacja w stanach pourazowych, reumatoidalne zapalenie stawów, stany wymagające zwiększenia odporności na zakażenia, otyłość
Kąpiel solankowa zmniejsza pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych, zwiększa ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie krwi, polepsza regulację krążenia, pobudza przemianę materii.

Kąpiel perełkowa / ziołowa

Są to kąpiele w zwykłej wodzie w wannach, które posiadają w bocznych ściankach i w dnie wanny odpowiednią liczbę dysz powodujących powstanie fali przeżytków powietrza opływających ciało.
Wskazania: zaburzenia krążenia, choroby reumatyczne stawów kończyn górnych i dolnych, odświeżenie po zmęczeniu, przykurcze w stawach, zespół bólowy kręgosłupa, zwiększone napięcie mięśniowe
Działanie odprężające, rozluźniające mięśnie, regeneruje, zwiększa ogólną wydolność.

Okłady borowinowe

Borowina rodzaj torfu leczniczego, który jest podgrzewany do max 45 C, gdzie temperatura zabiegu waha się od 42 do 45 C. Borowina posiada dużą pojemność cieplną dzięki czemu miejsce zabiegowe powoli i przez czas trwania zabiegu jest przegrzewane.
Wskazania: zwyrodnienia stawów i chrząstek stawowych, reumatyzm tkanek miękkich, neuralgia obręczy biodrowej i barkowej oraz inne przewlekłe nerwobóle, przykurcze stawów, zespoły bólowe kręgosłupa.

Okłady borowinowe zwiększają wchłanialności ognisk zapalnych, zwiększają elastyczność mięśni i ruchomość stawów. Pomagają w zespołach bólowych kręgosłupa, obręczy kończyn górnych jak i obręczy biodrowej stawów kolanowych czy skokowych.

Kontakt

Sanatorium Uzdrowiskowe Marta

Sanatorium Uzdrowiskowe Marta

78-320 Połczyn Zdrój
ul. Zdrojowa 1/2

Rezerwacja

1 + 3 =